SZKOLENIE REKLAMA ADWORDS – 8 h

Główne zagadnienia zawarte w programie szkolenie:

1. Wprowadzenie do Google Ads:
  • Definicja Google Ads i jego rola w reklamie internetowej.
  • Znaczenie Google Ads w budowaniu świadomości marki i generowaniu sprzedaży.
  • Omówienie głównych rodzajów reklam w Google Ads: kampanie w sieci wyszukiwania, kampanie w sieci reklamowej, kampanie w sieci reklam YouTube itp.
  1. Tworzenie konta i kampanii w Google Ads:
  • Tworzenie konta Google Ads: konfiguracja, ustawienia podstawowe.
  • Omówienie struktury kampanii: grupy reklamowe, słowa kluczowe, grupy reklam.
  • Tworzenie pierwszej kampanii: określanie celów, wybór rodzaju kampanii, ustawianie budżetu i okresu czasowego.
  1. Zarządzanie słowami kluczowymi i optymalizacja kampanii:
  • Badanie słów kluczowych: znaczenie, popularność, konkurencja.
  • Techniki dobierania słów kluczowych: dopasowania, wyłączenia, słowa kluczowe negatywne.
  • Optymalizacja kampanii: analiza wyników, testowanie różnych wariantów reklam, optymalizacja wydatków.
  1. Tworzenie atrakcyjnych reklam tekstowych:
  • Elementy składowe reklam tekstowych: nagłówek, opis, link.
  • Tworzenie skutecznych reklam tekstowych: zgodność z wyszukiwanymi frazami, unikalność, call-to-action.
  • Optymalizacja reklam tekstowych: testowanie różnych wariantów, dostosowanie do zachowań użytkowników.
  1. Analiza danych i optymalizacja kampanii:
  • Monitorowanie wyników kampanii: wskaźniki sukcesu, konwersje, koszt konwersji.
  • Analiza danych z narzędzi analitycznych: Google Analytics, Google Ads raporty.
  • Optymalizacja na podstawie danych: dostosowanie strategii, korekta wydatków, testowanie nowych rozwiązań.
  1. Warsztaty i studium przypadków:
  • Praktyczne ćwiczenia z tworzenia kampanii w Google Ads.
  • Analiza przypadków: studium przypadków udanych i mniej udanych kampanii.